Aktualności

Fundacja Inna Przestrzeń poszukuje wolontariuszy do współpracy przy produkcji 8 edycji festiwalu Transkaukazja, który odbędzie się w Warszawie w dniach 28 - 30.09.2017 roku!

Wspaniali artyści z Armenii, Azerbejdżanu i Gruzji wspólnie ze znakomitymi muzykami z Polski i Senegalu zaprezentują aż trzy międzynarodowe premiery muzyczne!
Przedstawiamy Wam program tegorocznej Transkaukazji!

 • Ostatnią gwiazdą, którą mamy zaszczyt przedstawić na tegorocznej Transkaukazji jest wspaniały muzyk i producent muzyczny Pako Sarr! 

  To utalentowany senegalski artysta o wielu obliczach: wokalista, instrumentalista, kompozytor, producent muzyczny. Jest znany z charakterystycznej barwy głosu oraz ze świetnej techniki gitarowej. Śpiewa w języku wolof, angielskim i francuskim W swej muzyce Pako Sarr łączy afrykańskie korzenie z zachodnimi rytmami, poruszając się w stylistyce World Music i wyrażając się w gatunkach takich jak afro, reggae, soul czy rock.
  Dyrektor muzyczny festiwalu One Caucasus. 

  Pako Sarr, Huntertones, Filip Woźniak, Piotr Rybak, Miki Wielecki - One Caucasus 2016

  Na naszej scenie Pako Sarr zaprezentuje wspólny projekt z Vishup Ensemble! Do zobaczenia pod sceną! 

 • Założony w 2002 roku warszawski kolektyw Masala Soundsystem widowiskowo zderza świat tradycyjnych instrumentów i melodii z różnych stron świata z nowoczesnymi pętlami bębnów, głębokim basem i społecznie świadomą uliczną poezją. Twórczość Masali przekracza gatunkowe ramy, w zależności od potrzeb sięgając po punkową wściekłość, taneczność elektroniki, hip-hop'ową ekspresję, dubową głębię czy etniczny mistycyzm. Skład zespołu tworzą wirtuozi w swoich dziedzinach działania, wywodzący się z na pozór odległych muzycznych światów - takich jak muzyka ludowa i etniczna, hip-hop czy nowoczesna muzyka elektroniczna. Ich wspólne działania artystyczne okazują się doskonale współgrać i łączą się w fascynująca całość.

  Efektem działalności Masala Soundsystem jest ponad 1000 koncertów, imprez i audycji radiowych, w tym występy na największych i najbardziej prestiżowych krajowych festiwalach - oraz kilkadziesiąt występów zagranicznych, od Czech i Węgier przez Francję i Niemcy po Indie i Afganistan. Nagrania Masala Soundsystem wielokrotnie pojawiały się w krajowych i w zagranicznych mediach - np. polskiej Trójki, angielskich BBC Radio One i BBC Asia czy rozgłośni z Niemiec, Grecji, Francji, Meksyku, Australii i Finlandii. Płyty zespołu wielokrotnie polecali też redaktorzy popularnych światowych blogów o "muzyce świata", takich jak Rebel Sounds (Kanada) czy Cassette Blog (Meksyk).
   
  W 2016 roku, nakładem legendarnego wydawnictwa Antena Krzyku, ukazała się dziesiąta, jubileuszowa płyta sygnowana marką Masala Soundsystem: album o przewrotnym i wieloznacznym tytule "Ziemia Na Sprzedaż". Zgodnie z przyjętymi przed laty przez grupę założeniami programowymi, "Ziemia Na Sprzedaż" to zestaw "rozumnych szałem" utworów, które muzycznie łączą tradycyjne etniczne instrumenty z kraju i ze świata oraz nowoczesną elektronikę. W warstwie lirycznej, polsko- i anglojęzyczne teksty zawarte na płycie wyrażają krytyczny pogląd wobec szeregu społeczno-ekonomicznych zjawisk, składających się na realny obraz współczesnego świata.
   

  Masala Soundsystem - Let The Masala Riddim Play

  Na scenie Transkaukazji 2017 Masala Soundsystem wystąpią z Natig Rhythm Group! 

 • TSU Gordela to żeński zespół założony w 2007 roku na Uniwersytecie Stanowym im. I. Javakhishvili w Tbilisi, specjalizujący się w tradycyjnej gruzińskiej polifonii wokalnej. Członkowie grają na najstarszych gruzińskie instrumentach ludowych, takich jak: panduri, chonguri, chuniri, lyre (changi) rury drewniane (salamuri), chiboni, larchemi. Pomimo krótkiego okresu istnienia zespołu, szybko stał się popularny. Jest laureatem wielu festiwali muzycznych.

  Określany jest mianem zespołu powołanego dla zachowania i popularyzacji różnych gatunków gruzińskiej muzyki tradycyjnej, jednak repertuar zespołu po mistrzowsku łączy stare tradycje i nowe brzmienia.

  Gordela & Pako Sarr podczas Festiwalu One Caucasus 2014

  Podczas Transkaukazji 2017 Tsu Gordela wystąpią z polskim składem Psio Crew!

 • Psio Crew pojawiło po raz pierwszy w 2004 roku w Bielsku-Białej. Powstało z przyczyn naturalnych, w mieście, które położone w dolinie beskidzkich gór stworzyło specyficzny mikroklimat twórczy dla zaistnienia tej fuzji. W warstwie muzycznej Psio Crew objawia się materiałem nieprzyzwoicie zróżnicowanym stylistycznie. Beskidzkie melodie przenikają się z elektroniką, beatem, oraz perkusyjnym groovem, dając w efekcie zupełnie nową interpretację tradycyjnych nut.

  W utworach Psio, uważny słuchacz usłyszy także sample, dźwięki przemijającego bezlitośnie czasu, które zarejestrowali w przeróżnych zakątkach świata, od Beskidów po zbocza Mont Blanc.

  Występowali na wielu międzynarodowych festiwalach, takich jak: Festiwal Siget (Budapeszt, Węgry), Festiwal Fuzji (Larz, Niemcy), Festiwal Open'er (Gdynia, Polska), Woodstock (Kostrzyn, Polska), Terra Polska (Berlin, Niemcy), Colours of Ostrava (Ostrawa, Republika Czeska), Targi Sztuki i Rzemiosła (Jerozolima, Izrael), Bul Bul Festival w Baku (Azerbejdżan), Porgy & Bess (Wiedeń, Austria), Lotos Jazz Festival (Bielsko-Biała, Polska) Radio Concert Studio w Warszawie.

  Psio Crew - Dobry gooral

  Podczas Transkaukazji 2017 Psio Crew wystąpią z gruzińskim chórem Tsu Gordela! 

Strona 1 z 3