W Polsce Muzyka

Dołącz do nas: w sobotę, 27 czerwca w centrum Warszawy otwarty koncert z udziałem znakomitych zespołów z Kaukazu: Gordeli (Gruzja) i Bambiru (Armenia) wraz z muzykami z Polski (Warsaw Horns) i Senegalu (Pako Sarr). Zapraszamy na premierowe koncerty nowych międzynarodowych projektów muzycznych!

O TRANSKAUKAZJI
Lokalny, warszawski festiwal Transkaukazja rozwinął się w międzynarodowy, interdyscyplinarny program artystyczny inspirowany współczesnym Kaukazem, który obejmuje dwanaście krajów (Armenia, Austria, Azerbejdżan, Czechy, Francja, Gruzja, Niemcy, Polska, Portugalia, Szwecja, Ukraina i Wielka Brytania). Celem Transkaukazji jest przybliżanie jednego z najbardziej „intensywnych”, wielokulturowych regionów świata i stworzenie przestrzeni dla wspólnej pracy artystów z Kaukazu i Świata. Głównym wydarzeniem jest odbywający się co dwa lata festiwal o rozpoznawalnej i uznanej marce.

TRANSKAUKAZJA 2015 W WARSZAWIE
W tym roku TRANSKAUKAZJA już po raz siódmy zademonstruje mieszkańcom Warszawy kulturę jednego z najbardziej intensywnych regionów świata. Głównym wydarzeniem tegorocznego festiwalu będzie koncert plenerowy, który odbędzie się 27 czerwca 2015 w godzinach od 18:00 do 22:00 na ulicy Krakowskie Przedmieście 7.

Na naszej scenie z solo oraz z międzykulturowymi projektami muzycznymi powstałymi podczas warsztatów artystycznych (koncerty premierowe!), wystąpią znakomite zespoły:

  • THE BAMBIR [Armenia] + WARSAW HORNS [Polska]
  • TSU GORDELA [Gruzja] + PAKO SARR [Polska / Senegal]

W finale wystąpią wspólnie: PAKO SARR + TSU GORDELA + WARSAW HORNS + THE BAMBIR

Oprócz koncertów, specjalnie dla naszej publiczności powstanie miasteczko kulinarne stworzone przez nominowany do ostatniej nagrody "Stołka" Gazety Stołecznej - TARG ŚNIADANIOWY [http://facebook.com/targsniadaniowy], w którym będzie można skosztować kaukaskich, afrykańskich i polskich potraw oraz doskonałego gruzińskiego wina. Program miasteczka dostępny będzie dla odwiedzających w dniu festiwalu w godzinach od 14:00 do 22:00.

UWAGA: podczas Transkaukazji odbywać się będzie akcja pomocy ofiarom powodzi w Tbilisi - przeczytaj więcej i dowiedz się jak pomóc.

Wstęp na wydarzenie jest WOLNY.

Więcej informacji o poprzednich edycjach: www.transkaukazja.eu
Na stronie także wkrótce informacje o "Kurorcie Miejskim Warszawa" - wydarzeniu interdyscyplinarnym Transkaukazji, które odbędzie się 9-12 lipca w Warszawie - wokół i na Wiśle.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Inna Przestrzeń, projekt jest współfinansowany przez Urząd M. St. Warszawy.

Strona wydarzenia na Facebook'u

O ARTYSTACH:

THE BAMBIR [Armenia]

The Bambir to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na Świecie zespołów z Armenii, który występuje na największych światowych scenach w Moskwie, Paryżu, Los Angeles, Nowym Yorku czy Istambule. W ich muzyce znajdziemy nietuzinkowe połączenie progresywnego rocka z tradycyjnym folkiem i poezją. Ich występy cechuje olbrzymia energia sceniczna, soczyste utwory i doskonały kontakt z publicznością.
Poniższe recenzje, mówię najwięcej o tym, czego możecie się spodziewać podczas ich koncertu:
„Jeśli System of a Down i Jethro Tull mieliby dzieci – The Bambir było by ich najbardziej utalentowanym potomkiem.” DublinConcerts.ie, „The Mars Volta z solowym flecistą”. GoldenPlec.com

Są laureatami wielu prestiżowych nagród, m. in. dwukrotnie otrzymali nagrodę za „Najlepszy album folk-rockowy” w latach 2003 i 2004 na Armenian Music Awards, Los Angeles. W kategorii „Najlepszy zespół rockowy” otrzymali też nagrodę festiwalu „Folk Music Award” na Białorusi. W 2012 roku zostali okrzyknięci „Najciężej pracującym zespołem” przez poczytny irlandzki State Magazine.

http://facebook.com/thebambir

WARSAW HORNS [Polska]

Warsaw Horns to sekcja dęta złożona z czołowych stołecznych trębaczy mających na koncie m. in. wieloletnią współpracę z legendami krajowej sceny reggae i ska pod przewodnictwem artystycznym i duchowym legendy polskiego saksofonu - Grzegorza Rytki. Kolektyw powstał specjalnie na potrzeby Transkaukazji, co zaowocowało wieloletnią współpracą z muzykami z Kaukazu i nie tylko.

TSU GORDELA [Gruzja]

TSU Gordela to żeński zespół założony w 2007 roku na Uniwersytecie Stanowym im. I. Javakhishvili w Tbilisi, specjalizujący się w tradycyjnej gruzińskiej polifonii wokalnej, działający pod dyrekcją Vladimira (Tamaza) Mamaladze. Członkinie TSU Gordela są profesjonalnymi muzykami, a dzięki ich kunsztowi i nieprawdopodobnej charyzmie w ciągu zaledwie kilku lat działalności zespół zdobył popularność w Gruzji i zagranicą.

TSU Gordela określana jest mianem zespołu powołanego dla zachowania i popularyzacji różnych gatunków gruzińskiej muzyki tradycyjnej, jednak repertuar zespołu po mistrzowsku łączy stare tradycje i nowe brzmienia.

http://facebook.com/gordela.tsu

PAKO SARR [Polska / Senegal]

Pako Sarr (Soweto Youth Boys, ARRA, Pako Sarr Band) to rezydujący w Polsce senegalski artysta o wielu obliczach: wokalista, instrumentalista, kompozytor, producent muzyczny... Jest znany z charakterystycznej barwy głosu (śpiewa w języku Wolof, angielskim i francuskim) oraz ze świetnej techniki gitarowej. W swej muzyce Pako Sarr łączy afrykańskie korzenie z zachodnimi rytmami, poruszając się w stylistyce World Music i wyrażając się w gatunkach takich jak afro, reggae, soul czy rock.

http://facebook.com/PakoSarr