W Polsce Muzyka Gordela Psio Crew Natig Rhythm Group Masala Soundsystem Vishup Ensamble Pako Sarr Senegal Armenia Azerbaijan Georgia

Przed nami już ósma edycja festiwalu TRANSKAUKAZJA!
Po raz pierwszy trzy międzynarodowe premiery muzyczne!

30 września 2017
start 17:00 

Amfiteatr Bemowo ul. Raginisa (róg Kryształowej) 

PROGRAM

17:00 - OTWARCIE AMFITEATRU DLA PUBLICZNOŚCI
17:30 - POCZĄTEK FESTIWALU

KONCERTY (w kolejności):

Pako Sarr [POLSKA/SENEGAL]
Vishup Ensemble [ARMENIA]
VISHUP ENSEMBLE + PAKO SARR [premiera!!!]


Psio Crew [POLSKA]
"gordela" TSU [GRUZJA]
GORDELA + PSIO CREW [premiera!!!]


Masala Soundsystem [POLSKA]
Natiq Ritm Qrupu [AZDERBEJDŻAN]
NATIQ RHYTHM GROUP + MASALA SOUNDSYSTEM [premiera!!!]
NIESPODZIANKA

22:00 - KONIEC

* 16:00 – 19:00 ANIMACJE DLA NAJMŁODSZYCH (PRZY AMFITEATRZE)

Wstęp wolny!

ORGANIZATORZY: Fundacja Inna PrzestrzeńStołeczna Estrada,Bemowskie Centrum Kultury
Festiwal współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.
Patroni medialni: Gazeta WyborczaRadio TOK FMKultura Dostępna,Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur


Strona wydarzenia na Facebooku

O ARTYSTACH TRANSKAUKAZJI 2017:

TSU GORDELA [Gruzja]
TSU Gordela to żeński zespół założony w 2007 roku na Uniwersytecie Stanowym im. I. Javakhishvili w Tbilisi, specjalizujący się w tradycyjnej gruzińskiej polifonii wokalnej. Określany jest mianem zespołu powołanego dla zachowania i popularyzacji różnych gatunków gruzińskiej muzyki tradycyjnej, jednak repertuar zespołu po mistrzowsku łączy stare tradycje i nowe brzmienia.

http://facebook.com/gordela.tsu

PAKO SARR [Senegal / Polska]
Pako Sarr (SowetoYouthBoys, ARRA, Pako Sarr Band) to rezydujący w Polsce senegalski artysta o wielu obliczach: wokalista, instrumentalista, kompozytor, producent muzyczny. Jest znany z charakterystycznej barwy głosu oraz ze świetnej techniki gitarowej. Śpiewa w języku wolof, angielskim i francuskim W swej muzyce Pako Sarr łączy afrykańskie korzenie z zachodnimi rytmami, poruszając się w stylistyce World Music i wyrażając się w gatunkach takich jak afro, reggae, soul czy rock.

http://facebook.com/PakoSarr

NATIG RHYTHM GROUP [Azerbejdżan]
Zespół założony w 2001 roku przez NatigaShirinova – pochodzącego z Kaukazu, największego muzyka grającego na bębnach nagara. Zrewolucjonizował on technikę gry na perkusji nagara i stał się pierwszym kompozytorem rytmicznym Azerbejdżanu. W swojej muzyce wykorzystywał również inne tradycyjne azerbejdżańskie instrumenty tj.: zurna, balaban i tutek (flet). W 2002 roku, w poszukiwaniu nowych rytmów, zaczął łączyć dźwięki Azerbejdżanu z muzyką światową. Teraz swoją twórczą energię wykorzystuje w pracy z grupą NatigRhythm. Ich innowacyjne, nagradzane wielokrotnie kompozycje zadziwiają publiczność, łącząc moc i pasję z rytmami duszy.

PSIO CREW [Polska]
Psio Crew pojawiło po raz pierwszy w 2004 roku w Bielsku-Białej. Powstało z przyczyn naturalnych, w mieście, które położone w dolinie beskidzkich gór stworzyło specyficzny mikroklimat twórczy dla zaistnienia tej fuzji. W warstwie muzycznej Psio Crew objawia się materiałem nieprzyzwoicie zróżnicowanym stylistycznie. Beskidzkie melodie przenikają się z elektroniką, beatem, oraz perkusyjnym groovem, dając w efekcie zupełnie nową interpretację tradycyjnych nut. W utworach Psio, uważny słuchacz usłyszy także sample, dźwięki przemijającego bezlitośnie czasu, które zarejestrowali w przeróżnych zakątkach świata, od Beskidów po zbocza Mont Blanc.

https://www.facebook.com/psio.crew/

MASALA SOUNDSYSTEM [Polska]
To grupa muzyczna z Warszawy mająca 15 lat doświadczenia muzycznego i 10 albumów na koncie. Łączy tradycyjne instrumenty (hurdy-gurdy, harfa, sarangi, saz ...) i techniki wokalne (śpiew gardłowy) z różnych części świata, z nowoczesnymi pętlami perkusyjnymi, głębokim basem i społeczną poezją ulicy – doprawiając wszystko szczyptą energii punk.

https://www.facebook.com/masalasound/


VISHUP ESNAMBLE[Armenia]
Vishup Ensemble to zespół folklorystyczny oparty naormiańskiej muzyce ludowej. Ich dźwięki meandrują przez rozległe, piętrowe mufy ormiańskiej historii pośród mitów, liryki, poezji i metafizyki, aż do żartobliwych śpiewek.Zespół Vishup Ensemble wyróżnia się chętnym wprowadzaniem nowych muzykówi nieustającym rozwojem wraz z lokalizacją i czasem. W skrupulatnie skalibrowanym pasie ziemskim i eterycznym, muzyką Vishupa kieruje kojący, folklorystyczny głos ArikaGrigoriana.

https://www.facebook.com/vishupensemble/