Natig Rhythm Group Azerbaijan Natig Shirinov

Podczas Festiwalu Transkaukazja będziemy gościć wspaniałych artystów międzynarodowej sceny muzycznej! Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy pierwszego muzyka - Natiga Shirinova wraz z zespołem Natig Rhythm Group!

Natig Shirinov – pochodzący z Kaukazu największy muzyk grający na bębnach nagara. Zrewolucjonizował on technikę gry na perkusji nagara i stał się pierwszym kompozytorem rytmicznym Azerbejdżanu. W swojej muzyce wykorzystywał również inne tradycyjne azerbejdżańskie instrumenty tj.: zurna, balaban i tutek (flet). W 2002 roku, w poszukiwaniu nowych rytmów, zaczął łączyć dźwięki Azerbejdżanu z muzyką światową. Teraz swoją twórczą energię wykorzystuje w pracy z Natig Rhythm Group, zespołem założonym w 2001 roku.

Natig z Natig Rhythm Group otrzymał nagrodę Grand Prix na Geumsan World Percussion Performance Art Festival w 2011 roku. 

  

Natig Rhythm Group wraz ze State Dance Ensemble wystąpili podczas uroczystego otwarcia koncertu wspierającego Konkurs Piosenki Eurowizji w Azerbejdżanie, Turcji i Serbii w 2008 roku. Dwa lata z rzędu otwierali festiwal bębnów królewskich w Belum (2011/2012) w Malezji. Wystąpili również w Azerbejdżanie podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia Konkursu Eurowizji w 2012 roku.

Występ Natiga Shirinova podczas TEDx w Baku

Natig Rhythm Group otwierali koncert znanej na całym świecie gwiazdy muzyki r'n'b Rihanny, w Baku, w Azerbejdżanie w 2012 roku.

W 2012 i 2014 roku Natig prowadził kursy mistrzowskie na festiwalu Montreux Jazz w Szwajcarii. W 2015 roku Natig Rhythm Group wystąpili podczas ceremonii otwarcia pierwszych Europejskich Igrzysk.

Ich innowacyjne, nagradzane wielokrotnie kompozycje zadziwiają publiczność, łącząc moc i pasję z rytmami duszy.

Na scenie Transkaukazji wystąpią z polską grupą Masala Soundsystem.