Psio Crew Transkaukazja,

Psio Crew pojawiło po raz pierwszy w 2004 roku w Bielsku-Białej. Powstało z przyczyn naturalnych, w mieście, które położone w dolinie beskidzkich gór stworzyło specyficzny mikroklimat twórczy dla zaistnienia tej fuzji. W warstwie muzycznej Psio Crew objawia się materiałem nieprzyzwoicie zróżnicowanym stylistycznie. Beskidzkie melodie przenikają się z elektroniką, beatem, oraz perkusyjnym groovem, dając w efekcie zupełnie nową interpretację tradycyjnych nut.

W utworach Psio, uważny słuchacz usłyszy także sample, dźwięki przemijającego bezlitośnie czasu, które zarejestrowali w przeróżnych zakątkach świata, od Beskidów po zbocza Mont Blanc.

Występowali na wielu międzynarodowych festiwalach, takich jak: Festiwal Siget (Budapeszt, Węgry), Festiwal Fuzji (Larz, Niemcy), Festiwal Open'er (Gdynia, Polska), Woodstock (Kostrzyn, Polska), Terra Polska (Berlin, Niemcy), Colours of Ostrava (Ostrawa, Republika Czeska), Targi Sztuki i Rzemiosła (Jerozolima, Izrael), Bul Bul Festival w Baku (Azerbejdżan), Porgy & Bess (Wiedeń, Austria), Lotos Jazz Festival (Bielsko-Biała, Polska) Radio Concert Studio w Warszawie.

Psio Crew - Dobry gooral

Podczas Transkaukazji 2017 Psio Crew wystąpią z gruzińskim chórem Tsu Gordela!