Masala Soundsystem Transkaukazja,

Założony w 2002 roku warszawski kolektyw Masala Soundsystem widowiskowo zderza świat tradycyjnych instrumentów i melodii z różnych stron świata z nowoczesnymi pętlami bębnów, głębokim basem i społecznie świadomą uliczną poezją. Twórczość Masali przekracza gatunkowe ramy, w zależności od potrzeb sięgając po punkową wściekłość, taneczność elektroniki, hip-hop'ową ekspresję, dubową głębię czy etniczny mistycyzm. Skład zespołu tworzą wirtuozi w swoich dziedzinach działania, wywodzący się z na pozór odległych muzycznych światów - takich jak muzyka ludowa i etniczna, hip-hop czy nowoczesna muzyka elektroniczna. Ich wspólne działania artystyczne okazują się doskonale współgrać i łączą się w fascynująca całość.

Efektem działalności Masala Soundsystem jest ponad 1000 koncertów, imprez i audycji radiowych, w tym występy na największych i najbardziej prestiżowych krajowych festiwalach - oraz kilkadziesiąt występów zagranicznych, od Czech i Węgier przez Francję i Niemcy po Indie i Afganistan. Nagrania Masala Soundsystem wielokrotnie pojawiały się w krajowych i w zagranicznych mediach - np. polskiej Trójki, angielskich BBC Radio One i BBC Asia czy rozgłośni z Niemiec, Grecji, Francji, Meksyku, Australii i Finlandii. Płyty zespołu wielokrotnie polecali też redaktorzy popularnych światowych blogów o "muzyce świata", takich jak Rebel Sounds (Kanada) czy Cassette Blog (Meksyk).
 
W 2016 roku, nakładem legendarnego wydawnictwa Antena Krzyku, ukazała się dziesiąta, jubileuszowa płyta sygnowana marką Masala Soundsystem: album o przewrotnym i wieloznacznym tytule "Ziemia Na Sprzedaż". Zgodnie z przyjętymi przed laty przez grupę założeniami programowymi, "Ziemia Na Sprzedaż" to zestaw "rozumnych szałem" utworów, które muzycznie łączą tradycyjne etniczne instrumenty z kraju i ze świata oraz nowoczesną elektronikę. W warstwie lirycznej, polsko- i anglojęzyczne teksty zawarte na płycie wyrażają krytyczny pogląd wobec szeregu społeczno-ekonomicznych zjawisk, składających się na realny obraz współczesnego świata.
 

Masala Soundsystem - Let The Masala Riddim Play

Na scenie Transkaukazji 2017 Masala Soundsystem wystąpią z Natig Rhythm Group!