W 2019 roku Warszawskie Wielokulturowe Street Party połączyło siły z festiwalem Transkaukazja, na którym grają największe gwiazdy kaukaskiej sceny muzycznej.
Transkaukazja to magiczny festiwal, który łamie utarte schematy. Na jednej scenie zagrają ze sobą zespoły z różnych kaukaskich regionów.

Transkaukazja line-up (21 lipca, między 18:00 a 21:00):

Windshield (Gruzja) - 4-osobowy zespół stworzony przez Anriego Gogitauri i Shotę Adamashvili grający Country, Blues i Southern Rock. Laureci nagród dla najlepszego zespołu i najlepszego utworu w ramach międzynarodowej nagrody Caucasus Music Awards Phoenix 2017.

Posłuchaj na YouTubehttps://youtu.be/_Ptt1U9C_qE 

Lech Wierzyński (Polska/USA) - prawdopodobnie najwybitniejszy polski przedstawiciel muzyki soul, wokalista, aranżer, multiinstrumentalista, założyciel i frontman amerykańskiego zespołu California Honeydrops. Ten obecnie mieszkający na zachodnim wybrzeżu USA muzyk - jest wschodzącą gwiazdą amerykańskiej sceny soulowo-bluesowej. 

Posłuchaj na YouTubehttps://www.youtube.com/watch?v=9jTkdjM14Lw 

Nemra (Armenia) - to obecnie jeden z najbardziej popularnych zespołów alternatywnej sceny rockowej w Armenii. Stworzony w 2012 roku przez Vana Yeghiazaryana, Vaspura Yeghiazaryana oraz Mariannę Karakeyan zespół tworzy zarówno własne kompozycje, jak i nowe interpretacje ormiańskiej muzyki folkowej. Zespół wspierał aktywnie pokojową rewolucję prodemokratyczną w 2018 roku.
Ciekawostką jest fakt, że współtwórczyni zespołu Marianna Karakeyan zna biegle język polski (była m.in. stypendystką programu im. Lane’a Kirklanda). W skład zespołu wchodzi obecnie 4 muzyków.

Posłuchaj na YouTubehttps://www.youtube.com/watch?v=RGjT2cw--tk

 

Dihaj (Azerbejdżan) - azerbejdżańskie trio założone przez charyzmatyczną artystkę, kompozytorkę i autorkę tekstów Dianę Hajiyevę. Zespół - mimo niekonwencjonalnych form artystycznych - łączących jazz, electro z muzyką eksperymentalną - jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zespołów w Azerbejdżanie (wyświetlenia ich utworów sięgają 5 milionów). Zespół reprezentował Azerbejdżan na konkursie Eurowizji w 2017 roku. 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Posłuchaj na YouTubehttps://www.youtube.com/watch?v=z_UNpD0AvFc

Festiwal Transkaukazja istnieje od 2004 roku i stanowi jedną z kluczowych, niezależnych, tworzonych w Polsce platform współpracy dla profesjonalnych muzyków i artystów sztuk wizualnych ze Wschodu i Zachodu Europy. Z oddolnego, autorskiego, warszawskiego projektu Transkaukazja przeistoczyła się w jedyny międzynarodowy i multidyscyplinarny program kulturalny inspirowany Kaukazem, w którego realizację zaangażowane zostały niezależne ośrodki artystyczne z 12 krajów (Armenia, Austria, Azerbejdżan, Czechy, Francja, Gruzja, Niemcy, Polska, Portugalia, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania).