Przed nami już ósma edycja festiwalu TRANSKAUKAZJA!
Kolejny raz, przed warszawską publicznością wystąpią wspaniali artyści, w niepowtarzalnej odsłonie muzycznej. Będziemy świadkami fuzji kultur i talentów, która dokona się dzięki wspólnym, premierowym występom naszych cenionych gości. Koncert odbędzie się 30 września 2017 roku w Amfiteatrze Bemowo.

Na scenie wystąpią:
• TSU GORDELA [Gruzja] + PSIO CREW [Polska]
• VISHUP ESNAMBLE [Armenia] + PAKO SARR [Polska / Senegal]
• MASALA SOUNDSYSTEM [Polska] + NATIG SHIRINOV [Azerbejdżan]

Wydarzenie na Facebooku

Transkaukazja to międzynarodowy, interdyscyplinarny program artystyczny inspirowany współczesnym Kaukazem. 

Program Transkaukazja przybliża jeden z najbardziej „intensywnych”, wielokulturowych regionów świata. Głównym wydarzeniem programu jest odbywający się co 2 lata festiwal. Pomysł powstał w głowach kilku działaczy pozarządowych, obecnie związanych z Fundacją Inna Przestrzeń, którzy, zainspirowani współczesną Armenią, Azerbejdżanem i Gruzją, postanowili przybliżyć dynamikę i niezwykłość tego regionu odbiorcom w Polsce. Dziś Transkaukazja jest międzynarodowym wydarzeniem o rozpoznawalnej i uznanej marce, angażującym w bezpośrednie działania siedem krajów.

https://www.facebook.com/Transkaukazja-160727174082991/

O poprzednich edycjach:

Transkaukazja 2015
Głównym wydarzeniem siódmej edycji festiwalu był koncert plenerowy zrealizowany na Krakowskim Przedmieściu. Na naszej scenie z solo oraz z międzykulturowymi projektami muzycznymi powstałymi podczas warsztatów artystycznych, wystąpiły duety THE BAMBIR [Armenia] + WARSAW HORNS [Polska] oraz TSU GORDELA [Gruzja] + PAKO SARR [Polska / Senegal]. Oprócz koncertów, specjalnie dla naszej publiczności powstało miasteczko kulinarne stworzone przez TARG ŚNIADANIOWY, w którym można było skosztować kaukaskich, afrykańskich i polskich potraw oraz doskonałego gruzińskiego wina. W 2015 roku wydany został również pierwszy album muzyczny festiwalu i zrealizowano "Kurort Miejski Warszawa" - wydarzenie interdyscyplinarne Transkaukazji - które odbyło się między 9-12 lipca w Warszawie - wokół i na Wiśle. 

Transkaukazja 2011
Transkaukazja 2011 była realizowana w siedmiu krajach – Armenii, Austrii, Azerbejdżanie, Czechach, Gruzji, Niemczech i Polsce.
Wydarzenie było jedynym projektem realizowanym przez polską organizację we współpracy z krajami trzecimi i sfinansowanym ze środków Programu Kultura 2007-2013 w edycjach 2008 i 2009.

Transkaukazja 2009
Transkaukazja 2009 była czwartą edycją festiwalu i odbywała się przede wszystkim w Warszawie. Przez okres wakacji kaukaska sztuka współczesna gościła w przestrzeniach Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski – wystawa pt. „All and now” oraz Galerii Kordegarda - wystawa zrealizowana wspólnie z Zachętą pt. „BAKU, ERYWAŃ, TBILISI: ODBIÓR! Kaukaskie miasta”. Ponadto podczas koncertu plenerowego i przeglądu kaukaskich filmów dokumentalnych i fabularnych zaprezentowano szereg projektów muzycznych, multimedialnych i filmowych artystów pochodzących m.in. z Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji i Północnego Kaukazu.